Bublinkovou fólii známe již desítky let

Skvělé izolační vlastnosti jsou základem úspěchu

Teplo – tepelná izolace je jedním z důvodů, proč se tento materiál stále využívá na nejrůznějších místech, ať už se jedná o domácnosti, pracoviště, anebo pobyty v přírodě. Zahrádkáři na ni nedají dopustit, neboť vzduchová hmota uvnitř bublin, zvláště u větších průměrů, dokáže ochránit kořenový bal a těla rostlin před mrazem a působením chladného větru v zimním období. Fólie je navíc velmi levná, takže než pořizovat drahé minerální vaty a podobné stavební izolační hmoty, s nimiž se také obtížně pracuje, sáhněte po docela obyčejné bublinkové fólii.

prostorová bublinková fólie

Zabezpečení před nárazem, poškrábáním a odřením – jistě vás nepřekvapí, že bublinkovou fólii mají v běžné výbavě stěhovací firmy a většina e-shopů, které do ní balí zboží při transportu přepravními společnostmi. Samozřejmě, že existuje celá řada výplňových materiálů a řešení, jako např. nafukovací polštářky, polyuretanová pěna, prolisovaný karton, ale přece jen jsou bublinky osvědčené již desítky let, a především univerzální. Balit do nich můžete i potraviny, polyetylen není zdravotně nezávadný a nepřijímá ani nevydává zápach. Fólii lze dlouhodobě skladovat i několik let, je dobře omyvatelná a snadno se udržuje v čistotě.

fólie s bublinkami

Měkkost – této vlastnosti se dá dobře využít při práci a při pobytu v přírodě. Výborně poslouží např. při manuální práci, kdy musíte sedět nebo klečet na zemi (montáže nábytku, práce na zahradě, opravy a drobné práce v bytě). S fólií se pracuje velmi efektivně, je lehká a tenká, takže vám při práci nebude překážet (jako například molitan), můžete ji zašpinit i protrhnout a jinak poškodit, po práci ji jednoduše vyhodíte do kontejneru pro plastový odpad. Milovníkům outdoorových aktivit výborně poslouží při stanování jako podložka na sezení, či při chůzi kolem stanu naboso, anebo jako zabezpečení stanové podlážky před poškozením.