Je i lepší volba

Posted In Nezařazené

Když se člověk s finančními potížemi obrátí s prosbou o pomoc na své blízké, někdy se této dočká a někdy také ne. To záleží na movitosti takových blízkých osob a na jejich ochotě své peníze dotyčnému poskytnout. Někdo uspěje, jiný ne.
Pokud tato možnost nepřipadá v úvahu nebo vysloveně selže, obrací se takový jedinec často na banku, jež je v očích mnoha našinců tím, u koho se půjčky získávají. Ovšem je smutnou pravdou, že i zde to velmi často dopadne se žádostmi špatně. Protože banky chtějí mít jistotu, že se jim půjčené peníze vrátí, a jejich kritéria jsou nastavena tak, že právě ten, kdo potřebuje pomoc nejvíce, na tuto nedosáhne. Třeba nemá dost velké příjmy nebo mu kazí pověst záznam v registru dlužníků, a to je pro bankéře jasný signál, že mají žadatele odmítnout.
podpis hypotéky
A teprve když zmíněné pokusy nevyjdou, sází člověk na nebankovní sektor. Což je do značné míry řešení, jež by nemělo člověka napadat až jako poslední volba, ale napadá. Zřejmě kvůli pověsti pošramocené těmi, kdo se za nebankovní poskytovatele vydávali v minulosti a jimž nešlo o nic jiného než o zisk za každou cenu. Což už je ale minulost.
Člověk ve finančních nesnázích nejspíše uspěje právě u nebankovních poskytovatelů půjček. Protože třeba nebankovní hypotékaje řešením pro ty, kdo mají hluboko do kapsy a třeba i záznamy v registru dlužníků.
Tady se stačí zaručit za půjčené peníze vlastní nemovitostí, případně nemovitostí někoho, kdo se je za takovou půjčku našemu nebohému hrdinovi ochoten zaručit, a rázem je tu možnost získat půjčku. Půjčku, jež může být poskytnuta třeba i na celá dlouhá tři desetiletí, díky čemuž jsou její splátky nízké tak, že je dokáže splácet snad každý.
prodej domu
Nebankovní hypotéku je pak také možno získat rychle, bez zbytečného papírování. Stačí vyplnit něco málo v online formuláři, poslat pár fotografií zastavované nemovitosti a už je vše na nejlepší cestě.
A když člověku přistanou peníze na účtu, může je použít na cokoliv. Což by mu jiný poskytovatel stěží dovolil.