Cvičte a hýbejte se na čerstvém vzduchu

Posted In Nezařazené

Jen co skončí zima, můžete v parku, na louce nebo v lese vidět pohyb lidí jako na hlavní ulici ve městě. První sluneční paprsky vyženou ven snad každého z nás. Už se nemusíme schovávat doma nebo cvičit v přeplněných a propocených tělocvičnách. Světlo a teplo nám chybí a tělo potřebuje doplnit energii, plíce potřebují čerstvý vzduch a nový dech potřebují také naše svaly a orgány. Protáhněte si tělo aktivitami venku. Ať už jste zkušený sportovec, nebo jen občasný nadšenec, dělat toho můžete hodně. Budete se cítit lépe, nakopne vás to novou energií a třeba shodíte i pár přebytečných kilo. A nejlepší na tom je, že venku jde všechno lépe a hlavně klidně můžete dělat i věci, které jste dlouho nezkusili.

podání vody

·         Oprašte švihadlo a zaskákejte si: pohyb na vzduchu obecně zlepšuje náladu, ale skákání ve vás vyvolá doslova euforii. Pamatujete si, jak jste jako děti rádi skákaly přes švihadlo, a vždycky si u toho užili spoustu legrace. Vůbec nevadí, že už nechodíte na základní školu a není vám deset let. Zaskákat pro radost si můžete i jako dospělí a zodpovědní rodiče. Skákání přes švihadlo dnes již normálně provozují sportovci ale i lidé, kteří hledají vhodný pohyb, pro shazování kilogramů. Jelikož u skákání hodně spálíte kalorií a navíc také zpevníte nohy, je to ideální sport, když se rozhodnete vyhlásit válku faldíkům ale i špatné náladě. Pokud se stydíte, nevadí. Skákat přece můžete kdekoliv, najděte si klidné místo na louce nebo v lese a užijte si to.
černé švihadlo

·         Běhejte: běh je stále hodně populární, nejen při hubnutí. Při běhu si stejně tak jako při rychlé chůzi krásně pročistíte hlavu a utřídíte myšlenky. Tělo protáhnete, hlavu vyčistíte. Nemusíte vůbec běhat rychle, udejte si tempo takové, jaké vám vyhovuje. A pokud o někom víte z okolí, přiberte si stejného nadšence do party. Ve dvou se to přece lépe táhne.

·         Nasedněte na kolo: cyklistika je a bude vždy oblíbená. Na kole se tolik nesedřete, a můžete si užít třeba pěkný jarní cyklovýlet. V létě v tropických teplotách to už šlape hůř, tak toho na jaře využijte a jezděte na kole klidně i do práce nebo na drobnější nákup. Každé šlápnutí se počítá.