Francouzský institut v Praze

Věděli jste, že v centru Prahy, ve Štěpánské ulici, kousek od Václavského náměstí, žije malá Francie v České republice? Máme na mysli Francouzský institut v Praze (IFP), který přináší obrovské množství kulturních, vzdělávacích, společenských a zábavních událostí.
Institut byl založen v roce 1920 francouzským profesorem Ernestem Denisem, který velice podporoval česko-francouzské vztahy. Nejdříve institut sloužil jenom jako vzdělávací zařízení, ale to se právě už i Ernest Denis snažil změnit. A povedlo se mu to.
Francie, Paříž, francouzsky.
Francouzský institut v Praze rozhodně není pouhým vzdělávacím zařízením, schází se tam Francouzi z celé Prahy, z celé České republiky a zároveň ho navštěvují všichni frankofilové žijící v ČR, kteří se chtějí seznamovat z francouzskou kulturou.
 

Co všechno tedy na Francouzském institutu nalezneme?

 
·         jazyková škola
·         kino
·         kavárna/vinotéka
·         knihovna
·         mediatéka
·         knihkupectví
·         výstavy
Okamžitě, po přečtení tohoto výčtu, vidíte, že IFP v Praze doopravdy není pouhou jazykovou školou, ale že se jedná o kulturní zařízení, které naplní Vaše francouzská srdce.
Francie, víno, frankofil.
Samozřejmě zde můžete navštívit řadu jazykových kurzů (obecné francouzštiny, konverzace, gramatiky, slohu, specializované francouzštiny, pro děti aj.), nabídka je doopravdy široká, stačí se jen podívat na jejich webové stránky. Poté zde můžete zavítat do kina, kde se promítají převážně francouzské filmy v originále s českými titulky. Můžete zde navštívit i francouzskou kavárnu s francouzským vínem, něčím malým k snědku, kde se pořádají různé společenské akce, ochutnávky, degustace, aj. Na Francouzském institutu se můžete přihlásit do knihovny/mediatéky, kde si můžete vypůjčit knihy, časopisy, CD a DVD. Nachází se zde také francouzské knihkupectví, kde seženete francouzské knihy v originále všech žánrů a i francouzský tisk. Pravidelně se zde pořádají také různé výstavy a vernisáže.
Rozhodně Vám návštěvu Francouzského institutu v Praze doporučujeme.