Kleopatra – nezapomenutelný muzikál o egyptské panovnici

Premiéra tohoto muzikálu proběhla v roce 202 v divadle Broadway, kde se hraje do dnešních dnů. Stále si můžete zakoupit lístek na limitovaný počet představení.

Autorem hudby k muzikálu je Michal David, o režii se postaral Filip Renč. Michal David se u nás postaral o vznik mnoha muzikálu, nejen Kleopatry. Mezi jeho další počiny patří muzikál Angelika, Mata Hari, Tři mušketýři nebo Kat mydlář.

divadlo

V původní verzi muzikálu jsme se mohli setkat s hvězdným obsazením, především v roli Kleopatry, kdy se střídali alternace Báry Basikové, Moniky Absolnové a Ilony Csákové. Během let a obnovených premiér se vystřídalo v této roli mnoho úspěšných zpěvaček, včetně finalistky superfinále Česko Slovenské superstar Gabriely Gunčíkové. V současné době můžete Kleopatru vidět v podání Kamily Nývltové a Alžběty Bartošové. 

V roli Césara, Kleopatřiny osudové lásky, se nejvíce divákům zapsal do podvědomí Martin Pošta, který se objevil i ve verzi na DVD. Dalšími představiteli byli například Daniel Hůlka nebo Marian Vojtko, které můžete vidět v roli do dnes. Marian Vojtko střídá roli Césara s rolí druhé Kleopatřiny lásky, Marcuse Antonia, kde jsme dříve mohli vidět Josefa Vojtka nebo Zbyňka Frice.

hlediště

Děj muzikálu mapuje život Kleopatry, jejích osudů, lásky a ztrát. Především je zaměřen na vztah s dvěma Římany, samotným Césarem a jeho přítelem Marcusem Antoniem. Celý muzikál oslavuje sílu žen, a to i v kontextu historie, kdy to ženy neměli zdaleka jednoduché. V muzikálu zaznějí známé písně, které můžete znát i pokud jste muzikál nikdy neviděli, jako třeba Teď královnou jsem já, Poslední píseň o Nilu nebo Když v Deltě svítá. Pokud vás zajímá blíže příběh Kleopatry a máte rádi hudbu Michala Davida, určitě neváhejte a navštivte Divadlo Broadway v Praze, kde si můžete vychutnat nezapomenutelnou podívanou plnou lásky, síly žen, odvahy a dojetí.