Moderní stěhovací firma – to nejsou stěhováci z doby socialismu

Stěhovací služby se za posledních třicet let, od pádu železné opony, posunuly výrazně kupředu. Přesto se stále mezi lidmi objevují názory, že je to podřadná práce, že jsou to lidé hrubí, co zachází s vašimi věcmi neurvale, a že všechno musíte tak důkladně zabalit, aby to nepřišlo k úhoně. Traduje se, že ti lidé bývají opilí, nebo alespoň budou od vás vyžadovat pivo a cigarety.

stěhovák s krabicí

Několik mýtů o stěhovacích firmách

Stěhováci jsou primitivní a vulgární – takový dojem můžete mít ze starých filmů nebo někteří pamětníci z vlastní zkušenosti z doby socialismu. Stěhovákům se tehdy dávaly peníze na svačinu, na pivo a cigarety jako úplatek. Dnes si stěhovací firmy snaží udržet dobré jméno v silné konkurenci a mnoho z nich stěhuje nejen běžné spotřebiče a koberce, ale i velmi těžké předměty, stroje a mechanismy, kompletní výrobní linky atp. Stěhovací firmu stěhování Kladno https://stehovani-mamut.cz/stehovani-kladno/ můžete požádat i o přestěhování na klíč včetně demontáže nábytku či instalaci kuchyňské linky.

kartonové krqabice na stěhování

Některé stěhovací firmy zaměstnávají i na brigádu či zkrácený úvazek vysokoškoláky, takže se klidně může stát, že „narazíte“ v terénu na studenta medicíny, s nímž můžete diskutovat na téma zdravé výživy, anebo na studenta matematické fakulty Univerzity Karlovy.

Není na ně spolehnutí, co se týče termínu – představte si situaci, že máte vše sbaleno, připraveno k transportu, domluveno, že předáte klíče od nemovitosti pronajímateli, a že se v daný den skutečně musíte přemístit na nové místo. A ve smluvený čas stěhováci nepřijedou. Takový scénář je možný jen u malých firem nebo soukromníků, kteří si pouze přivydělávají, a nenabízí komplexní služby v potřebné kvalitě. A nemusí být ani pojištění. S tímto přístupem se u skutečných profesionálů nesetkáte, ti si několik dnů před domluveným termínem ověřují i z vaší strany, zda všechno platí dle ujednání. A také jsou ochotni s vámi komunikovat a konzultovat každou drobnost, která vás zajímá.