Obchody, dárky a spousta nervů.

Určitě všichni znáte ten pocit, když na poslední chvíli sháníte dárky na Vánoce pro vaše příbuzné a v obchodech už nic není, nebo řady narůstají velkých rozměrů. Připravili jsme si pro vás pár rad, které udělají radost nejen vám a vašim blízkým, ale i vaší peněžence. V prvním případě je třeba zvážit, jak vlastně berete Vánoce. Někteří to berou čistě z hlediska potěšení ostatních, no vždyť to sami znáte, hlavně ať toho je pod stromečkem, co jak nejvíc a v pondělí hurá do práce.
vánoční stromek pozadí
Jen mnozí zapomínají, že tyto svátky mají být hlavně o klidu a lásce. Kdy lidé mají být spolu. A pokud vám tyto svátky klid nedávají, zkuste si například vyzdobit dům. Takové výzdoby často nemusíte ani kupovat, pokud máte kapku šikovnosti tak si poradíte sami. Dětem můžete dát zábavu, jak vytvořit z papíru sněhové vločky a ty jim pak můžete jednoduše nalepit na okno. Nebo společná výroba adventního věnce. Není nic zábavnějšího dívat se, jak snaží přilepit svíčku tavnou pistolí. Pokud máte zahradu a na ní pár stromků, můžete kupříkladu vzít světýlka a dát je na ně. Je to podle vaší kreativity, nejkrásnější barvy se zimou jsou bíle a stříbrné, avšak mnozí si zdobí zahradu, či okna barevnýma, duhovýma. Jen pozor! Zbytečně tu zahradu nepřeplácejte – sousedi by si mohli pomyslet, že se váš dům změnil v cirkus nebo večerní hospodu.
perníčky, cukroví
Pro správné navození zimní atmosféry vám doporučujeme vyzkoušet živý stromeček. Nemusí být velký, stačí malinký. Živé stromky mají nevýhodu, a to je ta, že je musíte udržovat, na rozdíl od plastového, který jednoduše vezmete, složíte a hodíte do kumbálu. Ale mnozí lidé neví, že živé stromečky podporují regeneraci těla. Ano i taková banalita vám může zvýšit komfort života, tak jako kupříkladu rostliny v bytě. A navíc přece jen, plastový stromeček nevoní. Nenechte si jednoduše na svátky nechat dělat vrásky na čele, uvařte si čaj a užívejte volno s rodinou. Vždyť jsou jen jednou ročně.