Pouzdra na dioptrické brýle pro všední dny i slavnostní chvíle


Brýle patří k nejkřehčím předmětům, které mají lidé v domácnostech a na pracovištích, anebo s nimi putují na cestách. Stačí jen velmi málo a z brýlí se stane rozšlápnutý kus sklíčka s plastovou či kovovou obroučkou, snadno je rozsednete, upustíte na zem, kde vám prasknou, případně je zapomenete někde odložené, a tam vám je nedopatřením znehodnotí někdo jiný. Z tohoto důvodu brýle chráníme vhodným krytem. Jaké vlastnosti bychom měli očekávat od pouzdra na dioptrické brýle?

Budou dobře vidět – dioptrické brýle s tenkými obroučky můžete snadno přehlédnout mezi ostatními předměty, protože skla bývají většinou čirá – zcela průsvitná, a pak si na ně můžete sednout nebo ulehnout. Jestliže však budou brýle uzavřené v barevném pouzdru, například sytě červené, žluté nebo zelené barvy, málokdo a málokdy je přehlédne.

brýle s pouzdrem

Budou se vám líbit – pouzdra na brýle se vyrábí tak, aby se zákazníkům líbila i po estetické stránce. Bývají vhodným dekorativním doplňkem, podobně jako například pouzdra mobilních telefonů. Máte pak možnost volit si z různých tvarů, materiálů, vzorů i barev a pouzder si můžete opatřit i více, jestliže chcete, aby vám ladila s vaším oděvem, například při slavnostních příležitostech různých večírků, svateb, firemních prezentací a školení atp.

dioptrické brýle

Budou optimálně velké – pouzdro by mělo být dostatečně velké, aby se do ně pohodlně vešla i větší skla. Toto je důležité zjistit předem, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni. Rozhodně se ale nesnažte brýle do pouzder tlačit násilím.

Brýle na cestách – cestujete-li s brýlemi na dovolenou nebo na víkend do přírody, a jedná se například pouze o modely sluneční nebo dioptrické na čtení, které vytahujete z pouzder pouze příležitostně, pořizujte si pouzdra velmi pevná, která se vám nepoškodí ve vašem zavazadle. I přesto se však snažte brýle vkládat do tašek či batohů až navrch, například do horních či bočních kapes, o kterých víte, že nebudou ničím zatížené.