Barevná řeč módy

Posted In Nezařazené

Správně zvolenou barvou šatů můžeme ovlivnit náladu nejen svoji, ale i našeho okolí. Samozřejmě že každý reaguje na jednotlivé barvy trochu odlišně, což je částečně dáno prostředím a kulturou. Také osobní zkušenosti a zážitky mohou ovlivnit naše vnímání určité barvy. Nicméně, některé barevné zákonitosti se nemění.
 obchod a oblečení
Spolehlivá černá
Ze všech barev je nejvíce šik, vždy vkusná a vhodná. Žena v černé působí svůdně i elegantně. Tato barva také přispívá k její vyzývavosti a přitažlivosti, vždyť spojení černé s erotikou platí odedávna. Podle příslušného modelu vás černá může učinit strohou a přísnou. V černých šatech se nikdo nemusí bát, že bude oblečen nevhodně, nemluvě o schopnosti této barvy zeštíhlit a zamaskovat nedostatky.
 
Vášnivá červená
Tato barva má hlavně erotický náboj. Ženy v červené často působí koketně a hravě, ale zároveň energicky s touhou po nadvládě. Obléci se do červené vyžaduje sebedůvěru a jistotu, protože přitahuje mnoho pozornosti a může vytvořit stísněné ovzduší pro komunikaci. Na obchodní jednání se lépe hodí modravá červeň, ze které je cítit autorita, na schůzku s vysněným mužem zase červená se žlutým či oranžovým podkladem (například rajčatová červeň), jelikož muži jsou tímto odstínem vnitřně přitahováni.
Hravá růžová
Růžová je červená zbavená své vzteklosti, ne však smyslnosti. Růžové prostředí uklidňuje, stejně tak žena oblečená v růžových šatech nastolí všeobecnou pohodu ve společnosti. Vyzařuje z ní jemnost a ohleduplnost. Bez ohledu na odstín vysílá tato barva pozitivní energii. Růžová založená na modré je velmi elegantní a obvykle vzbuzuje dobrou odezvu u žen, proto se hodí na obchodní jednání s jinými ženami. Mužům připadají velmi romantické odstíny založené na žluté, jako je třeba broskvová.
 vyrovnané oděvy
Důstojná modrá
Chcete-li vzbudit důvěru, je modrá tou nejlepší volbou pro profesionální kostým. Modrá znamená dobré vychování a důstojnost, modrý kostým zajistí pohodu a usnadní komunikaci. Tato barva není vhodná pro formální večerní oděv, ale rozhodně patří do světa businessu. Budete v ní budit respekt a působit moudře.
 
 
Poutavá žlutá
S touto barvou opatrně. Je sice optimistická a stimulující, na druhé straně však může přivodit neklid až úzkost. Je to první barva spektra, která upoutá pozornost, ale ne vždy v pozitivním směru. Křiklavá žlutá často vyvolává nepohodu a popudlivost, proto volte raději tlumené a bledé tóny. Žlutý kostým se hodí pro profesní styk s muži, udržuje jejich pozornost a ostražitost.   
 
Mladistvá zelená
Žena oblečená v zelené vypadá mladě a svěže. Příjemné na pohled, ale většinou tak budí zdání nedostatku zralosti a zkušenosti. Proto není tato barva vhodná pro nástupní pohovory, získávání sponzorských darů a práci v marketingu. Naopak se hodí na romantické schůzky. Světle zelená uklidňuje a signalizuje soucit a starostlivost, využijte ji třeba při větších rodinných setkáních.