Bojujte proti vedru doma efektivněji než doposud

Horko je nepříjemné kdekoliv, ale když vás sužuje doma, kde se máte cítit prostě fajn, je to dvojnásob nepříjemné. Můžete ale efektivně čelit.

Bojujte proti vedru doma efektivněji než doposud

Ne každý miluje vedra. Naopak. Většina lidí tropické dny vyloženě nesnáší. Je to docela logické, jelikož se během nich lidé cítí mnohem unavenější než normálně a z toho plynou různé nepříjemnosti jak v práci, tak i v soukromém životě. Organismus se totiž musí potýkat s vedry po svém, což ho stojí hodně energie, která se vám pak nedostává. Dá se tomu čelit různými způsoby. Pravidelným sprchováním, pitím studené vody, co půl hodiny či zdržováním se ve chladných prostorách. Ne vždy je ale možné toto vše dodržovat. Hlavně v práci to může být problém.

Nástěnná klimatizace

Doma si však můžete tuto tepelnou pohodu vytvořit vcelku bez potíží. Jak řešit pití a sprchování zde není potřeba rozebírat, to každý moc dobře ví. Ovšem navodit si v domácnosti to pravé klima není zrovna snadné. Rozhodně to nevyřešíte tím, že otevřete okna dokořán. Tím akorát pustíte horký vzduch dovnitř a vše se jen zhorší. Daleko efektivnější je našetřit si na vlastní klimatizaci do bytu praha.

Nemusíte se obávat toho, že by na to padly veškeré vaše úspory. Existují i modely, které se dají sehnat za poměrně příjemné ceny, a to i včetně samotné montáže. Samozřejmě, pořád se nebavíme o několika málo tisícovkách, ale co jsou to peníze proti tepelné domácí pohodě. Navíc můžete ušetřit tím, že si vyberete levnější model. Ten nemusí být automaticky méně výkonný. Třeba takové mobilní verze dokáží také docela dobře fungovat, a navíc se dají použít kdekoliv budete chtít, třeba i na chatě. Jen je potřeba mít k dispozici připojení do elektrické sítě.

Ventilátor

Je lepší než větrák

Vzhledem k tomu, že valná část domácností má stále pocit, že je mnohem efektivnější, a hlavně levnější větrák, klimatizace se v našich končinách neprodávají tak jak v jiných zemích. Prostě šetříme na nepravých. Klasický větrák samozřejmě může pomoci, ale není kdovíjak efektivní. Navíc víří vzduch i s různými alergeny, kterou mohou být nepříjemné nejen pro jedince, kteří trpí sennou rýmou.