Co vy si myslíte o politickém dění?

Zajímá vás politika nebo ji nesnášíte? Anebo jste jen takový ten typ člověka, kterého to nechává chladným? Já jsem taková, že mě politika vždycky docela zajímala. A nejsem v rodině jediná. Moje maminka se taky velmi zajímala o politiku. A musím říct, že opravdu tak moc, že dokonce jí šla i studovat. Moje maminka studovala politologii, a to ji to bavilo a byla z toho nadšená. Moc jí ta škola bavila, ale musím říct, že ze začátku prý měla tendenci ze školy odejít. Tedy vlastně maminka měla velký strach, že zklame a školu nedodělá. Myslím, že kdyby maminka odešla z té školy, tak by asi nepotkala mého tatínka, svého manžela. Moje maminka se totiž na té škole seznámila s mým tatínkem. A musím říct, že jsem za to opravdu velmi ráda. Aspoň mám rodiče, kteří jsou vzdělaní a mají práci, kterou vždy chtěli.

Jděte do přírody, ať si odpočinete od politiky.

Myslím, že v dnešní době je to velmi pěkné, když se sejdou dva lidé, kteří si rozumí. Já musím říct, že jsem jela na přítele opravdu velkou smůlu. A to hlavně díky politice. Protože se mi stal jeden případ, na který nikdy nezapomenu. Přítel se na mě naštval, protože jsem vyznávala jinou politickou stranu než on, přitom já jsem byla taková, že já na tohle jsem absolutně nebrala žádné ohledy. Pro mě politika nebyla taková, že bych se kvůli tomu rozhodovala, jakého budu mít přítele, a tak jsem z toho byla velmi nešťastná.

Co si myslíte o politice?

Ale poučila jsem se. A od té doby se s žádným novým přítelem nebavím o politice. Maximálně pouze o tom, kdybych chtěl on. Politika je někdy opravdu zrádná. A myslím, že jsou vlastně lepší témata na rozhovory než jen ta politika. Sice ano, něco je už dávno klišé, jako například počasí, ale zase lepší klišé než se s někým pohádat. Ano, už jsem zažila i hádku kvůli politice a podobným názorům. Myslím, že je to škoda. Prčo se lidé pořád musejí hádat kvůli politice, když to ani vlastně nemůžou nějak ovlivnit? to je pro mě záhadná otázka.