Marlenka aneb sladké tajemství úspěchu

Dnes by se u nás již těžko hledal větší počet těch, kteří by neznali medovník a neochutnali ten od Marlenky. Přitom historie této firmy není nijak dlouhá, její vznik je spojen s rokem 2003, kdy ji ve Frýdku-Místku jako rodinný podnik založil Gevorg Avetsjan, který pochází z Arménie. Od svého založení si firma zakládá na tom, že nepoužívá umělá barviva a konzervační látky a výrobky mají přesto dlouhou trvanlivost.
med ve sklenicích

Po dvou letech úspěšného provozování firmy a jejího růstu se podařil průnik na zahraniční trhy, a to zejména do Polska, na Slovensko i do Maďarska. Vedení společnosti od počátku neváhá s investicemi do výroby a nechalo vyvinout např. speciální a naprosto unikátní linku pro výrobu dortů. Firma se stala také významným zaměstnavatelem v regionu. Pokud jde o nabídku produktů, k tradičním medovým dortům přibývaly postupně i další výrobky v souladu s rodinnými recepty zakladatele. Vedle medových dortů klasických, s kakaem, meruňkami, citronem a vlašskými ořechy, z nichž některé jsou k dispozici také ve formě dortíků a kuliček, patří mezi produkty společnosti snacky obalené v čokoládě, pachlava (zákusek z listového těsta, vlašských ořechů a medu), napoleonky, eclairs a rolády. Nezapomíná se ani na celiaky, a tak i ti, kteří se musí ze zdravotních důvodů důsledně vyhýbat konzumaci lepku, mají na výběr mezi medovým dortem s oříšky, medovými kuličkami a medovým dortíkem. Firma nabízí svým zákazníkům také vlastní druh kávy a zmrzliny. Kromě toho, že si zákazníci mohou zakoupit výrobky na mnoha prodejních místech a dopřát si je v řadě cukráren, kaváren a restaurací, nabízí Marlenka také jedinečnou možnost poznat výrobní postupy a ochutnat výrobky v návštěvnickém centru, kdy je po prohlídce možné vybrat si ze sortimentu firmy výrobky za nižší ceny. Dává-li někdo přednost výrobě medového dortu doma, může si pořídit pečicí směs Ruf – Marlenka, vyzkoušet si své cukrářské dovednosti a překvapit rodinu a přátele.
řez dortu
Společnost je zapsaná pod plným názvem MARLENKA International s.r.o. Od svého založení získala řadu ocenění a certifikátů; mezi nejčerstvější patří ocenění Český lídr Moravskoslezského kraje 2019, kdy firma zvítězila v konkurenci 89 společností, které se probojovaly do finále.