Udržujte testosteron na přijatelné hladině


Že je mužský hormon testosteron potřebný k sexuálním aktivitám a tělesnému cvičení, je již známo mnoha mužům. Ti se také obvykle snaží udržet si jeho hladinu v potřebné výši. O některých záležitostech, které na tomto procesu mají také významný podíl, však možná nevíte, nebo si je neuvědomujete.

Kofein a masoAlkohol a erekce – o škodlivosti alkoholu na erekci se ví již dlouho, ale pozornost byste měli věnovat i kofeinu a konzumaci masa. Kofein v těle zvyšuje hladinu stresových hormonů a pravidelná konzumace masa rovněž (v mase jsou přítomny stresové hormony po zabití zvířete). Konzumací těchto potravin a pochutin snižujete tvorbu testosteronu. Nahrazujte postupně maso luštěninami, jsou zdravější i pro svůj obsah vlákniny. A kávu můžete zastoupit třeba ájurvédskou kávou s obsahem adaptogenních bylin.

opilý muž

Adaptogeny – tyto bylinky udržují potřebnou hladinu testosteronu a potlačují tvorbu stresových hormonů, tedy dělají přesně to, co vy potřebujete. Patří tam například Ashwagandha, Kotvičník zemní, Korejský ženšen či Maca peruánská.

Bílá mouka, bílý cukr – říká se jim jednotně bílé jedy. Odplavují z těla živiny a nastolují stav vnitřního překyselení (tvorbu odpadních kyselin v tělních tekutinách – kromě krve, která musí mít vždy stabilní pH). Dopřejte si raději celozrnné pečivo a hodně ovoce a zeleniny.

kořen Ženšenu

Zapojte všechny smysly – kdy naposledy jste se milovali jako Napoleon Bonaparte? Máme tím na mysli popis jeho sexuálních aktivit, o němž se zmiňuje sexuolog MUDr. Radim Uzel. Ačkoli to byl válečník a do jisté míry despotická zrůda, dokázal prožívat sex všemi smysly. Bylo o něm známo, že si užíval vůně i chuti zpocené pokožky jeho vyvolené, což není nic zvrhlého, ale naopak velmi prospěšného k rozlišení vhodného protějšku pro zdravé potomstvo. Odložte tedy před milováním sprchový gel, šampony a další syntetické náhražky a nabídněte partnerovi svou přirozenou vůni. Posiluje to tvorbu testosteronu značnou měrou.