O bazén pečujte důsledně

Už to nastane. Za pár dní budete poprvé napouštět vlastní bazén! To bude slávy! Ze všech nejvíc se těší děti, viďte? Ale ani dospělí nepohrdnou letním osvěžením v podobě křišťálově čisté vody. Celý bazén je nový, krásný, nedotčený provozem. Všechno voní novotou.
Chcete, abyste takový pocit novoty prožívali i nadále?
Víte, takové letní osvěžení v jiskřivé vodě stojí také spoustu péče kolem ní. Určitě jste si v zimním období prostudovali vše potřebné, aby Vás nic nezaskočilo, až se poprvé do Vašeho bazénu napustí voda a začne sezóna. Vybavení a náležité pomůcky a potřeby musíte mít připraveny. Ale také musíte vědět, co s nimi!
Ať je to tester ph, nebo přípravky pro čistou vodu, vždycky musíte vědět, k čemu slouží. Ale také to, kdy je použít.
Praxe bývá odlišná.
Určitě si řeknete, že máte nastudováno, takže Vás nemůže nic překvapit. Jak ale jistě víte, a určitě máte i zkušenosti z jiného odvětví, praxe bývá jiná.
Teprve vlastním provozem zahradního bazénu zjistíte, že jakékoliv odložení, například pravidelných měření pH vody, se Vám může vymstít. Nebudete-li důsledně dodržovat měření ph testerem, pak může dojít k několika karambolům.
1. Váš novotou vonící bazén může začít korodovat, voda začne dráždit oči koupajících se, spáry ve stěnách bazénu budou mizet.
2. Nebo voda může být kalná, chlor nebude mít dostatečný účinek, bazén začne jakoby vápenatět.
Obě možnosti má na svědomí pH. Tato chemická veličina, pokud se neudržuje v normě, způsobuje nepříjemnosti, které by se daly nazvat zbytečnými. Důslednost v měření ph testerem se vyplácí. K těmto nepříjemnostem potom nemůže dojít.
Ať Vaše první koupání zůstane stejné i nadále!
Je dobré vědět, co znamená nedůslednost v péči o bazén a bazénovou vodu. Zanedbáte měření ph testerem a problém je na světě.
Proto si dejte opravdu pozor na to, abyste nízkým, nebo vyšším pH nepoškodili nejen samotný bazén a vodu v něm, ale i zdraví koupající se a osvěžující se rodiny. pool8