Zázračné účinky jógy

Jistě už jste o tomto druhu cvičení slyšeli něco v tom smyslu, že se zde hodně medituje a uvědomujeme si sami sebe, což možná zní jako něco pro blázny, ale není tomu tak. Ve skutečnosti má totiž jóga pozitivní vliv na naše fyzické i psychické zdraví. Jaký konkrétně?
pozice, cvičení
1.Zlepšení dýchání
Protože se v józe velmi dbá na nádech a výdech, čímž se lépe cirkuluje krev v krevním oběhu, uklidníte se a začnete myslet jasněji. Pokud budete jógu provozovat častěji, váš dech začne mít pravidelný rytmus, zbavíte se nespavosti a budete spát kvalitněji.
2.Klid v duši i těle
Už jsme mluvili o zklidnění. To vám mimo jiné pomůže i v budoucím rozhodování, kdy bude vaše myšlení přesnější a vy zachováte chladnou hlavu i při konfliktech. Odbouráte stres a váš den bude tak příjemnější. Proto je dobré cvičit například ranní jógu.
3.Uvolňuje od obtíží
Pokud vás začali bolet záda, natáhli jste si sval, nebo prostě cítíte, že jste nepoužitelní, zkuste jógu. Tím, že si celé tělo skvěle protáhnete a promasírujete i vnitřní orgány, může se vám ulevit. Jóga totiž pomáhá při bolestech zad, napomáhá činnosti trávicího a vylučovacího traktu a udržuje hormonální rovnováhu.
4.Nabití energií
Po lekci se budete cítit nabití a odpočinutí. Jestliže tedy trpíte častou únavou či jste vyčerpaní, zkuste zařadit jógu. Máte před sebou nějaký úkol, do kterého se vám nechce, nebo se budete muset soustředit? Dejte si před tím pár minut cvičení a uvidíte, že to půjde líp.
5.Ohebnost
Jeden z největších účinků je určitě větší pružnost posílením svalů a kostí. Nebudete tak mít pocit, že jste jak prkno. Budete flexibilnější nejen fyzicky, psychicky, ale i vaše práce bude svižnější a bude odsýpat.
žena, jóga
6.Podporuje naše zdraví
Snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, hladinu cukru v krvi, mění váš tlak na potřebnou hladinu, snižuje cholesterol a zvyšuje imunitu.
To všechno v sobě ukrývá jóga. Jestli jste se rozhodli s ní začít, zkuste nejprve tu pro začátečníky. Pozice v ní nejsou tak namáhavé a jsou přizpůsobené tak, abyste je zvládli. Můžete si zajít na kurz, zakoupit si knihu, CD, nebo si pustit video na Youtube, což vás nic nestojí. Když budete cvičit aktivně, vaše dovednosti se zvýší, zvládnete těžší polohy a posunete se tak dál.