Jak snížit hladinu cholesterolu v krvi?

Potýkáte se s mnohočetnými zdravotními problémy? Jedním z nejčastějších, zejména u těch z vás, kteří příliš nedumají o svém stravování a neřeší běžný jídelníček, je vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol. Dřívějším mýtem bylo, že cholesterol je primárně způsoben přílišnou konzumací vajíček. Nic bohužel není takto jednodruhové a vždy musíme hledat komplexní změnu ve svém životě, kterou je potřeba podstoupit pro trvalé odstranění https://exceltown.com/navody/filtry-razeni-souhrny-atd/odstraneni-duplicit/ našeho problému.

avokádový oběd

Co se týče zvýšeného cholesterolu, nejpalčivějším příznakem je jeho neviditelnost. Většinou o něm nevíme, nic necítíme, prokáže se až při krevních testech a následném rozboru složení krve.

U většiny z nás je vysoký cholesterol podmíněn nadváhou, kterou při jeho odbourávání redukujeme – je to pozitivní vedlejší efekt, který se samozřejmě vyskytuje u jednotlivců individuálně. Důležitou položkou, která může váš život tímto směrem více manipulovat, je bohužel stres. Stresovým reakcím a zátěžovému prostředí se v dnešní době skoro není možné vyhnout, speciálně pak v práci. Je ale dobré vyvažovat stresové situace dostatkem spánku a relaxace.

Co se týče potravin, mohou nám pomoci zlepšit situaci následující položky:

  • Čerstvé ryby
  • Ořechy
  • Kvalitní rostlinné oleje, zejména olivový a řepkový
  • Správný poměr vlákniny v jídelníčku

japonské knedlíčky

Pozor si dejte na extrémně tučné výrobky, průmyslově zpracované produkty, uzeniny a různé formy nezdravých tuků, které se nacházejí zejména v cukrářských výrobcích a smažených pokrmech.

Přírodním řešením a dobrou prevencí je například Triphala – směs, kterou můžeme dlouhodobě užívat v podobě prášku nebo tablet. Jedná se o látku bohatou na antioxidanty, a kromě snížení hladiny cholesterolu a krevního tlaku nám pomůže také posílit imunitu a má energizující účinky, díky kterým budeme výkonnější a budeme se cítit celkově zdravěji.