Jak pečovat o zahradu v letních měsících


Letní dny a společně s nimi i teplé počasí je po dlouhé době tady. Mnoho z nás tak nelení a snaží se zahradu připravit k letnímu odpočinku tak, abychom si alespoň do jisté míry vynahradili letní dovolenou, která nás letos s největší pravděpodobností čeká jen v tuzemsku nebo blízkých okolních státech. Zahrada nás pomalu ale jistě začíná odměňovat za usilovnou péči, kterou jsme jí celé jaro věnovali. Ovšem i v létě potřebuje naše zahrada dostatečnou péči, sekání trávy, zavlažování, okopávání, zastřihování nebo sklízení…na všechny tyto činnosti se můžeme v nadcházejícím letním období těšit.

  • Péče o trávník a rostliny v letních měsících

udržovaná zahrada

Sečení trávy je vcelku běžná činnost, kterou praktikuje každý, kdo má ruce a nohy a vlastí alespoň malou zatravněnou plochu v blízkosti svého obydlí. Ovšem i taková rutinní činnost jako je sečení trávníku má svá jasná specifika, která mohou dopomoci ke kvalitnějšímu a vzhlednějšímu porostu.

Krásného a hustého trávníku docílíme zamezením růstu bočních výhonků, je to jednoduché, stačí trávník pravidelně sekat. Pravidelným sekáním také zamezíme případnému rozmnožování nežádoucího plevele. Při pravidelné údržbě trávníků zkrátka nestihne plevel vykvést a následně se rozsemenit. Mějte na paměti, že všeho moc škodí. Trávník proto v horkých letních dnech ponechte delší, aby se z něho příliš rychle nevypařovala voda a sečení provádějte výhradně brzy ráno nebo později večer.

  • Altány, pergoly a zastřešení

osvětlený altán

V letních měsících je jistě pergola nebo zahradní altán hojně navštěvovaným místem na každé zahradě. Věnujte proto i jemu patřičnou pozornost. Nepotřebují náhodou některá prkna vyměnit nebo nový nátěr? Léto je ideální období, kdy se můžete vrhnout na menší práce a opravy na zahradě. Spousta lidí má dovolenou a pro věčné workoholiky to může být čas, jak aktivně zvelebovat zahradu.