Pomoc s podnikáním

Soukromé podnikání se musí vyplácet. To je naprosto logické. Pokud by toto totiž nevynášelo, neměl by podnikatel důvod v tomto pokračovat, a neměl by na to vlastně ani čas, protože by se musel věnovat i jiné práci, jíž by se dokázal uživit.

Soukromé podnikání musí vynášet, a to aspoň tolik, aby se jím uživil podnikatel a jeho případní zaměstnanci a aby bylo na veškeré výdaje, jež si provoz dotyčné živnosti žádá.

Ale co když se takové podnikání přestane dočasně vyplácet? Co když dejme tomu nevyjde to, co vyjít mělo, co když zklame obchodní partner, dojde k nějaké škodě nebo nastane jiná situace, v níž převyšují výdaje příjmy?

pár mincí

Pokud má taková soukromá firma dobré vyhlídky do budoucna, neměl by její majitel rezignovat a zavřít ji. Měl by hledat způsoby, jak ji zachránit. A protože podobná záchrana vesměs stojí peníze, měl by se postarat i o tyto.

A co když se podnikateli nedostává finančních prostředků na to, aby umožnil své firmě přečkat těžké časy? Pak může prospět půjčka, jíž by se peníze na nezbytné investice a živobytí podnikatele sehnaly.

Pokud dojde na podobné úvahy, udělá takový soukromník často dobře, pokud se stane jeho volbou hypotéka bez registru. Tato nebankovní nabídka totiž dokáže často pomoci lépe než půjčky bankovní. A to díky tomu, že je natolik snadno dostupná, že si ji mohou vzít i ti, kdo by se žádostí o půjčku v bance nikdy nedokázali uspět.

peníze v kapse

Možná to znáte i z vlastní zkušenosti. V bance musí žadatelé prokazovat vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a podobně, což u podnikatelů v nesnázích vylučuje naději na úspěch. Zatímco na zmíněnou nebankovní hypotéku se dosáhne snadno. Stačí mít jenom nemovitost, která by se u ní dala do zástavy, a příjmy postačující ke splácení, a je to.

O nebankovní hypotéku se snadno žádá, tato je schvalována i vyplácena velice rychle, splácet ji lze po dlouhou řadu let, peníze lze použít na cokoliv, co souvisí s podnikáním,… Zkrátka se díky takové hypotéce dá firma zachránit. A o to tu přece jde.