Jak udržet náš mobil i po letech užívání stále funkční.

Je těsně před Vánoci a lidé už shání dárky pro své děti nebo blízké. Nemalá část z nich přemýšlí o koupi nového mobilního telefonu. Nejen že je z toho bude mít dítě radost, ale také bude "cool" mezi svými spolužáky, že dostal nový mobil. Ostatní si kupují nové mobily z důvodu, že jim nefunguje, jak má, baterka nevydrží, displej je rozbitý… a mnoho dalších důvodů.

Jsou známé triky, které zajistí nějaký ten rok funkčnosti vašeho mobilu navíc.
rozbitý mobil

 Ochranná pouzdra, sklíčka

Hned jak si pořídíte nový mobil, nebo si chcete chránit svůj starý, pořiďte si ochranné prvky jako třeba sklíčko nebo obal. Zejména pokud jste osoba, která má mobil hodně často u sebe na místech, kde by mohl vypadnout. ochranné sklo sice není levné, ale udrží váš mobil v bezpečí při poškození obrazovky. Horní vrstva skla sice popraská, ale samotný původní displej spolu se sklem mobilu bude v pořádku. Pokud samozřejmě nehodíte mobil proti zdi, nebo se ho nebudete snažit záměrně poškodit. Ochranné obaly jsou také důležitou součástí pro výdrž vašeho zařízení. Můžeme si vybrat z mnoha tvarů, stylů, materiálů, barev provedení… takže tento ochranný obal nemusí sloužit pouze jako prvek před možným poškozením, ale také jako estetický doplněk.
mobil v ruce

 Nenabíjet přes noc, starou baterku ne naplno!

Přes den užíváte mobil téměř celou dobu a k večeru už vám dochází takzvaně šťáva. Tak nás nenapadne nic jiného, než strčit náš mobil na nabíječku a nechat ho nabíjet přes noc. Tím trpí nejen nabíječka jako taková, ale i baterka. I když se nabíjecí proces sám zastaví na sto procentech, při ubytí každého procenta se znovu zapne a nabíjí. Pro baterku není dobré být na stech procentech. Zejména, pokud vlastníme mobil, který je už starší. Je pro ni pak těžší do sebe dostat tolik energie, kolik vy potřebujete na celodenní využití. Takže se pokuste nabíjet na osmdesát procent a při stárnutí baterky procenta nabití zmenšujte. Uvidíte, že tím třeba za tři roky ušetříte zdraví své baterie.