Důležitý mobil.

Pamatujete si na svůj první mobil? Já ano. A musím říct, že to nebylo nic extra a žádná bomba model. Žádná žhavá novinka, jak by si asi jistě každý přál. Ten mobil byl absolutní šmejd a nelíbil se mi. Jenomže jsem chtěla být jako ostatní kamarádi a chtěla jsem mít nějaký mobil. A i když se mi mobil vůbec nelíbil ani jsem ho vlastně nepotřebovala. Raději jsem ho nosila s sebou ven kvůli kamarádům. Nevím proč to tak je, ale když jste dítě anebo dospívající, tak to nemáte vůbec lehké. Chcete samozřejmě patří do nějaké party do nějaké skupiny dětí, lidí. Nicméně ale není to vůbec lehké. Kolikrát se stává, že pokud děti něco mají a jedno dítě to nemá, tak se z toho samotného dítěte stane asi nějaký vyvrhel nebo outsider.

Je mobil hodně důležitý?

Já tohle moc dobře znám. Všech šest dětí z naší ulice mělo mobil jenom já jediná ne a mě to samozřejmě moc trápilo. A víte, jak to bylo hrozné se na děti dívat, když si hrají s mobilem? Já si myslím, že to hrozné. A lituji opravdu ty děti, které v dnešní době na tom jsou podobně jako jsem byla já tehdy.  Opravdu to není příjemný pocit. A tak jsem byla ráda, když mi rodiče z bazaru pořídili nějaký starší mobil. A mobil samozřejmě nebyl nic extra, jak jsem již psala, ale měla jsem mobil a to, že mám mobil, mi absolutně stačilo. A taky jsem byla ráda, když mi mobil někdo z kamarádů pochválil.

Mobil je již denním chlebem.

A aby toho nebylo málo, tak se stalo opravdu něco zvláštního. Podle kamarádů jsem měla já z té celé party opravdu nejlepší mobil. To jako vážně a beze srandy? Tak super! Já se v tom vůbec nevyznám, takže jsem vůbec nevěděla o co jde, ale byla jsem opravdu velmi ráda, když jsem měla nejlepší mobil ze všech. Sice bylo smutné, že jsem měla hned víc kamarádů, a to jen díky mobilu. Ale jako dítěti mi to moc nevadilo, později jsem na to úplně zapomněla. V dnešní době v mém věku by mě to hodně vadilo. Naštěstí časy se mění a už se nehledí jenom na dobrý mobil.