Zbavte se plísně jednou provždy!

Posted In Nezařazené

Pokud si myslíte, že plíseň se může nacházet jen ve starých provlhlých objektech nebo ve špatně odizolovaných domech, jste na velkém omylu. S plísní se můžete setkat i v relativně nových bytových jednotkách. I navzdory pravidelnému a důkladnému větrání, zapínání digestoře při každém vaření, používání preparátů proti plísni a odvlhčovačů se objevila právě u Vás doma? Na vině může být, a s naprostou jistotou i doopravdy bude, špatně nebo vůbec odvětrávaná koupelna. Navíc koupelny bývají ve většině případů situovány do samého středu bytových jednotek. Pokud se ani ve Vaší koupelně nenachází okno, zpozorněte.
zapařené sklo.jpg
Zapínání ventilátoru během sprchy a koupání opravdu nestačí. Pokud navíc po návštěvě koupelny necháte otevřené dveře, vlhkost koluje po celém bytě. Zejména během zimy, kdy nemáte okna celý den dokořán, si zaděláváte na problém. Pára vzniklá v koupelně v ní musí zůstat a vlhký vzduch se následně odvětrat. Jak? Řešení je ve finále velmi jednoduché. Standardní, již zabudovaný, ventilátor vyměňte za výkonnější.
Nejlepších výsledků dosáhnete využitím koupelnového ventilátoru s čidlem vlhkosti a časovým doběhem. Co si pod tímto zařízením představit? Vzhledově je určitě vkusnější než obyčejný větráček. Má barevně podsvícený displej, který zobrazuje naměřené hodnoty. Na rozdíl od běžného funguje tento ventilátor nonstop.
koupelna s wc.jpg
Ovšem jen do té doby, než vlhkost vzduchu klesne pod požadovanou hranici. V ten moment buď sníží otáčky, nebo se rovnou přepne do klidového režimu. Jakmile by opět stoupla, sám se zapne nebo zvýší dosavadní otáčky. Na tomto principu hlídá vlhkost v koupelně 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, po celý rok.
Oproti očekávání není spotřeba elektřiny (max. 8 Wattů při nejvyšším výkonu za hodinu, standardně 4 Watty) vůbec vysoká. Pořizovací náklady (pohybují se mezi jedním až třemi tisíci korun) Vám, ve srovnání s potížemi s plísní v celém bytě, stojí určitě za to.