Bez kvalitního spánku to nepůjde

Uvažujete nad pořízením nové postele, protože nejste s tou stávající vůbec spokojení? Máte potíže s usínáním, v noci se často budíte a ráno vstáváte zcela bez energie? Všechny tyto problémy může vyřešit nová postel. Určitě se této investici tedy nebraňte, spánek je jeden z nejdůležitějších aspektů v našem životě, proto není vhodné na tom jakkoli šetřit.

spánek

V dnešní době si můžete vybrat z opravdu bohaté nabídky nejrůznějších lůžek, podle vašich preferencích, ať už hovoříme o ceně, materiálu nebo velikosti. Podle jakých parametrů byste tedy měli vybírat? Co byste měli klást na první místo, a co naopak není tolik důležité?

  • Materiál – nejčastější je dřevotříska nebo lamina, avšak věřte, že to nejsou vůbec optimální materiály, ba naopak. Investice do nich sice nebude vůbec tak vysoká, ale musíte počítat s krátkou životností a s nejrůznějšími problémy, co se týká opotřebení a tak podobně. Naopak vhodnou volbou jsou dřevěné postele z masivu, které jsou vysoce kvalitní, nadčasové, pevné, robustní a opravdu spolehlivé.
  • Cena – jak jsme zmínili v předchozím odstavci, cena může být buď vysoká s tím, že se jedná o dlouhodobou investici, nebo nízká, avšak za předpokladu, že brzy budete muset koupit novou postel.
  • Velikost – zde záleží na tom, jestli chcete jednolůžko nebo dvojlůžko. Dvojlůžka můžete totiž koupit nejčastěji ve třech variantách – 140, 160 a 180 cm. Naopak jednolůžka mají často 90 cm.
  • Barva – dřevo může být samozřejmě nabarvené, proto je vhodné se zamyslet nad tím, jaký odstín by se mohl do vaší ložnice hodit nejvíce.

moderní postel

Investice do zdravého spánku se vám vyplatí

Dřevěná postel z masivu je skvělý start, tím vaše nákupy však nekončí. Je potřeba, abyste investovali i do kvalitního roštu a matrace, protože bez těchto věcí vám bude vysoce kvalitní lůžko takřka k ničemu. Investujte proto do kvalitního lůžka i příslušenství, po první noci budete mít jasno v tom, že to stálo za to.