Pravidelná kontrola je důležitá

Bazénový tester je jedním z velmi důležitých pomocníků každého majitele koupacího zařízení. Jen díky pravidelné kontrole vody můžete předcházet mnoha následným problémům s bakteriemi a řasami, které by se mohli ve vodě množit, pokud byste si náhodou nevšimli nedostatku chloru či třeba zvýšeného PH vody. Ano, právě pro tyto účely jsou testery určeny v prvé řadě. Ukazují Vám hodnoty PH vody a obsah chloru, kyslíku, bromu či soli ve vodě, podle toho, který přípravek využíváte pro dezinfekci vody. Tato pravidelná kontrola by se měla provádět alespoň jednou za týden a v období velkých veder či při větším využívání koupacího zařízení byste měli vodu kontrolovat klidně i častěji.

rodinka v bazénu

Jako majitelé koupacích zařízení jistě dobře víte, jak důležité je dodávat do vody dostatečné množství dezinfekčního prostředku, ať už v podobě chloru či kyslíku nebo pokud vlastníte salinizační jednotku, tak v podobě soli. Ale také je velmi důležité sledovat PH vody, protože právě tento faktor velmi ovlivňuje funkci hlavně chlorových přípravků a pokud je PH vody v nerovnováze, může se stát, že Váš bazén v mžiku změní v nevzhlednou zapáchající bažinu, a to přece nechcete. Proto se hned před začátkem každoroční letní sezóny předzásobte nejen přípravky bazénové chemie, jako je chlor, srovnávače PH vody, algicid či změkčovač vody, ale také kvalitními a spolehlivými testery pro pravidelnou kontrolu.

skok do bazénu

V nabídce naleznete opravdu velký výběr různých druhů testerů, od klasických proužkových přes kapičkové až po tabletové a také náhradní náplně. Dále je nutné vědět, jakým způsobem se rozhodnete provádět dezinfekci vody a podle toho vybrat druh, který je určen pro měření chloru, kyslíku, bromu či obsahu soli ve vodě. Pokud budete kontrolu vody provádět opravdu pravidelně a předcházet problémům včasným doplňováním všech potřebných přípravků, budete si moci svého koupacího zařízení užívat po celou letní sezónu bez problémů a starostí.