Sedací vaky jsou pohodlné a snadno se udržují čisté

Vsaďte na pohodlí

Že jsou sedací vaky https://www.beanbag.cz/ díky kuličkám EPS velmi poddajné, se ví již dávno, a je to také jeden z pádných důvodů, proč se tak dobře prodávají. Co se však příliš neví nebo nevyzdvihuje, je schopnost kuliček udržet vaše tělesné teplo, je to v podstatě izolační materiál, který přispívá k vašemu pohodlí mnohem lépe, než polyuretan a jiné typy materiálů pro zhotovení sedáků sedacích souprav.

fialový sedací vak

K vaší psychické pohodě bude přispívat i barva sedacího vaku, tu si můžete zvolit z pestré nabídky mnoha prodejců. Některé velké typy komfortních vaků jsou zhotovené ze dvou barev textilie a vy si pak můžete střídavě vybírat podle nálady tu, která bude nahoře. Jsou to např. kombinace sytě zelené s tyrkysovou, tmavě modré s růžovou, žluté s modrou, fialové se světle modrou, červené s šedou, višňové s křiklavě modrou atd.

dívka na sedacím vaku

Perfektně se udržuje v čistotě

Když si pořídíte luxusní koženou sedací soupravu, anebo sedačku s běžnými potahy ze syntetických či přírodních vláken, těšíte se z ní, a chcete-li si ji udržet jako novou dlouhý čas, pravděpodobně nebudete riskovat rozlití kávy, mléka nebo rajské omáčky na její povrch. Znamenalo by to v mnoha případech katastrofu. Vyčistit takové skvrny, zvláště pak od horkých nápojů a pokrmů, by znamenalo buď zásah podomácku dle „babských“ rad, např. pomocí jedlé sody a octa, anebo přivoláte na pomoc specializovanou firmu, která se čištěním koberců a čalounění živí.

Ne vždy však může být výsledek čištění uspokojivý. Máte-li ovšem v obýváku, v dětském pokoji, v v ložnici, či na terase sedací vak s pogumovanou vnitřní vrstvou na potahu z nylonu, klidně se na něj můžete posadit s talířem plným makarónů a kopou kečupu. Když se vám pak rozlije kečup do klína a z něj to přeteče na vak, nic se neděje. Skvrnu snadno odstraníte a vyčistíte běžnými saponáty, a s klidem můžete vak čistit ve vaně nebo venku na zahradě hadicí s vodou.