S konferenčním stolkem z masivu neprohloupíš

Jistě si nedovedete představit ložnici bez postele, obývací pokoj bez gauče. Ovšem k úplné spokojenosti nesmí chybět konferenční stolek. Určitě všichni vědí, že kolem sebe mají plno ovladaček, TV program, noviny, časopisy, knihy. Navíc kde položit kávu nebo skleničky s vínem, pokud přijde návštěva. Na toto všechno slouží konferenční stolek.

konferenční stolek z masivu

Je plno druhů stolků ať už z pohledu materiálu, tvaru nebo výšky. Z pohledu životnosti, designu a kvality ovšem musím doporučit konferenční stolky z masivu. Většina těchto stolků je vyrobena z palisandru, některé taktéž z manga. A co vlastně je palisandrové dřevo z kterého se tyto stolky vyrábí? Je to vzácné exotické dřevo, které je velmi tvrdé, trvanlivé a odolné, navíc má velkou trvanlivostí. Dle wikipedie se palisandrové dřevo získává ze stromu s názvem Dalbergia.

Dalbergia Latifolia (širokolistá)

Kterému se daří v subtropických podmínkách (Brazílie, Thajsko, východní Indie nebo Ceylon). V každé z těchto oblastí roste svým druhem a barevnou škálou jiný strom, ovšem každý má něco do sebe. Strom dorůstá do výše 25 metrů a velikost stromu v průměru může mít i 1,5 metru. Obvykle roste cca 200 let a potom se dá dřevo využít. Jistě každý z nás zná dub z kterého se taktéž vyrábí masivní nábytek, protože dub je známý tím, že má tvrdé dřevo, ovšem palisandrové dřevo má tvrdost více než dvakrát větší, proto se taky velmi těžko zpracovává. Ruční zpracování tohoto dřeva kvůli extrémní tvrdosti je velmi složité a strojní zpracování je taky hodně těžké a pomalé Z těchto uvedených vlastností je vidět, že i když je cena na první pohled velká, tak stolek vyrobený z palisandrového dřeva nám může sloužit celý život a možná i dalším generacím. Proto peníze vydané za tyto stolky vyráběné z palisandrového dřeva jsou určitě dobrou investicí a určitě stojí za to alespoň popřemýšlet nad koupí nebo ihned objednat